Každý uživatel zahradního bazénu, který nechce v jednom kuse měnit vodu, musí určitě její hodnoty udržovat v takových mezích, aby to bylo pro náš organismus zdravé a prospěšné. Zejména, pokud v něm skotačí malé děti. Ty mají pokožku háklivější a mohly by si z letního koupání odnést památku v podobě nepříjemné vyrážky nebo trvalého ekzému.

  • Někdy se může stát, že se voda v našem koupališti znehodnotí natolik, že už se skutečně nedá nic jiného dělat, nežli ji vyměnit.
  • To se může přihodit za dobu naší delší nepřítomnosti, kdy jsou velká horka nebo naopak docházelo k letním bouřkám.

kočičí hra

Většinou se ale ještě dá vše zachránit. K okamžité pomoci slouží takzvaná šoková terapie. Je ale určitě mnohem lepší variantou, pokud o vodu v bazénu budeme pečovat průběžně. K tomu slouží bazénové tablety, které se pravidelně dávkují a tím se zabezpečí optimální koncentrace potřebného chloru. Ten nám totiž právě dobré hodnoty zaručuje.

  • Tyto tablety se vyrábějí jako jednosložkové a můžete si je pořídit ve variantě MAXI – pokud jste šťastným majitelem velkého bazénu.
  • Nebo ve variantě MINI. Ty jsou určené pro uživatele bazénů malých a také do vířivek.

plovoucí batole

Přípravek, který má mnoho využití

K tomu, abychom měli jistotu, že jsou hodnoty v kterémkoliv z našich domácích koupališť opravdu nastavené ideálně, je určitě zapotřebí pořídit si tester pH. Protože některé hodnoty bychom pouhým okem nebo čichem určitě jen těžko zjišťovali. Pomalu rozpustné chlorové tablety jsou také vhodné pro ošetření vody tam, kde není možné zajistit filtraci. Jsou to různé fontánky nebo brouzdaliště, které dělají radost našim nejmenším. Chlorové tablety se také výborně využijí v klasických kartušových filtrech. Tyto filtry jsou uživateli a majiteli bazénů velmi oblíbené, protože se snadno udržují, nevyžadují velkou péči, ale udělají docela velkou službu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup