Fenomén poslední doby – muzikál

V součastné době vznikají stále nové a nové muzikály, ať už původní nebo inspirované klasickou literaturou. Muzikál je vlastně film nebo divadelní představení, ve kterém je výraznou složkou herectví, hudba a tanec. O muzikálových hercích platí, že musí být dobří činoherci, zpěváci i tanečníci zároveň. Pokud chcete tedy vyrazit na nějaký muzikál, jak si ale vybrat ten pravý pro vás z takové velké nabídky? Každý z nich je něčím zajímavý, má svou krásu a každý je něčím jiný.
balet don quijote
Od 90. let u nás vznikají zahraniční i původní muzikály, jedná se často o divácky velmi úspěšná díla. Ta se však velmi liší svojí kvalitou. Především jsou jasně patrné velké rozdíly mezi původními muzikály, které vznikají na stálých divadelních scénách v celé republice. V oblastních divadlech bývají někdy muzikálové produkce i kvalitnější, většinou se obejdou bez mediální podpory a jsou do nich obvykle obsazováni stálí herci jednotlivých místních divadelních souborů.
osvětlený zpěvák
Na rozdíl od toho vznikla i řada čistě komerčních muzikálů, které sází na bohatou výpravu, obsazování známých herců a hlavně velkou mediální kampaň. Rozpočty velkých muzikálových produkcí dosahují několika desítek miliónů korun, obvyklá cena vstupenek se pohybuje v průměru od 500 do 700 korun.
Pokud ale stále vznikají nové muzikály, bývá někdy problém s takovým novým představením prorazit, česká scéna je již značně přesycená a některá divadla zůstávají poloprázdná. Každé nové představení si totiž musí svého diváka najít. Produkce navíc musí skvěle zvládnout systém předprodeje vstupenek, účinnou reklamní kampaň a organizaci výjezdů autobusů pro mimopražské diváky. Samozřejmostí je potom účast známých tváří, diváci totiž nechodí na tituly, ale hlavně na tváře. Úspěšné muzikály se potom chlubí vysokými počty repríz a vyprodanými sály.
tanečníci v kostýmech
Pokud si tedy vybíráte, rozhodující je pro vás zcela jistě pár argumentů.
1. Téma muzikálu
2. Obsazení
3. Recenze
4. Ceny vstupenek