Obaly na sešity dle vlastního vkusu

I když pro prvňáčky je škola zajímavá od prvního dne do posledního, pro studenty vyšších tříd tomu už tak není a dřív nebo později je začne škola nudit. Ať už jsou to pořád stejní učitelé, předměty či budova, můžeme alespoň se sešity jim pomoci a udělat je krásnější, zábavnější a vtipnější.
Když tedy o prázdninách budete mít den, kdy se budete s dětmi nudit, určitě si zkuste vyrobit obaly na sešity. Jednak dětem ukážete, že na ně myslíte, jednak je zabavíte a do budoucna jim připravíte určitě radost z vlastních schopností vyrobit si krásný bal.
káva na knize.jpg
Možná se i vám uleví, protože tento postup je vcelku jednoduchý a určitě bude výsledek levnější, než když kupujete drahé obaly s vybranými filmovými postavami v obchodě. A samozřejmě můžete mít i takové, které nikdo nemá. Což ocení hlavně děti.
Co budete na výrobu potřebovat?
1.      Balící papír
2.      Nůžky
3.      Školní sešity
4.      Tužku
5.      Tempery
6.      Štětce
7.      Propisky
8.      Pravítko
9.      Lepidlo
10.  Oboustrannou lepící pásku
11.  Noviny
12.  Časopisy
Většinu těchto věcí, když zapátráte, určitě máte doma. Možná nebudete muset pro začátek ani nic chodit kupovat.
Jak tedy postupovat?
·         Sešity obkreslete na balící papír (případně změřte a narýsujte si je)
·         Udělejte si rezervu (je potřeba myslet na to, že se sešit zavírá, ale že musí mít také okraje, aby z obalu nevypadával, alespoň tři centimetry)
·         Na obal si děti mohou napsat, nalepit či nazdobit cokoli chtějí (vystříhat písmenka a nalepit a podobně)
·         Na nazdobený obal si přiložte sešit a zahněte si a slepte právě ty okraje, aby sešit nepropadával.
vybarvování omalovánek.jpg
Největší kreativita je samozřejmě v tom, jak obal bude vypadat. Zda bude barevný jen podle balícího papíru, nebo pořídíte jednobarevný papír a na něj nalepíte obrázky či budete malovat temperami. Děti si tak mohou vyrobit podle sebe opravdu unikátní obal.
Ještě jedna varianta, pokud nejde o to ušetřit peníze, ale naopak o to, pomoci dětem s realizací svých přání, je, že nebudete vytvářet záložky, ale vyrobený přesně rozměrově obal vložíte do klasického průsvitného obalu. Jednak se dětem jejich dílo nezničí a nemusíte se případně zlobit právě s okraji. Tedy vaše děti se s ním nemusí zlobit, pokud jde o menší děti.