Peníze by nám neměly chybět

Skutečně nevím, co bych si počal, kdybych se měl na tomto světě obejít bez peněz. A vy jste na tom jistojistě naprosto stejně. Můj život prostě souvisí s tím, že kdykoliv je mi něco zapotřebí, vezmu peníze, utratím je a právě to žádané dostanu. Funguje to docela dobře s penězi, zatímco vůbec netuším, jak by to vypadalo, kdyby peníze nebyly.

Ovšem peníze tu s námi naštěstí jsou. A tak to máme v životě díky nim docela snadné. Totiž mohli bychom to mít docela snadné. Kdybychom je měli vždy v dost velkém množství. Kdyby nám nikdy peníze nedošly, ani při těch největších a nejneočekávanějších výdajích, jaké nás jenom mohou někdy potkat.

sto eur

Ale i když peníze na světě jsou, někdy nejsou. Zkrátka nám dojdou. Utratíme to, co jsme si vydělali, a pak už dál není co utrácet. Protože minimálně do dalšího výplatního termínu další nedostaneme. Peníze budou, až si je zase zasloužíme.

Jenže jak přečkat ono mezidobí, které je provázené finanční tísní nebo vyslovenou chudobou? Jak v životě obstát, když nemáme vlastní peníze? Když se nad tím vážně zamyslíme, musí nás trknout, že je jediným řešením, na které je docela spolehnutí, půjčka. Jiné příjmy, jako je třeba výhra v loterii, jsou natolik nejisté, že si je ani nepřipouštějme.

500 dolarů

Ale ani půjčky jako celek nejsou často řešením. Protože jsme-li jako žadatelé nedokonalí a máme zásadní problémy, odmítnou nám v bance půjčit. Zejména když nepotřebujeme jenom pakatel, ale přímo hromadu peněz.

Naštěstí je tu ale i nejlevnější americká hypotéka nabízená nebankovní společností, a u té mají naději ji získat i ti, jež vyprovodili z každé banky, ve které pokoušeli štěstí. Protože taková nebankovní hypotéka je jiná. Za tu stačí zaručit se nemovitostí, a pokud jsme si jisti, že zvládneme i platit splátky, určitě nám vyhoví. A pouze s půjčenými penězi je život krásný.