Kde se Fénix vzal?


Jsou zvířata, která se vyskytují pouze v některých částech světa. Například lední medvěd. Pak jsou ta, která potkáme téměř na každém kroku. Tím je třeba holub, který obývá snad všechna náměstí na celém světě. Je jedno zvíře, které se vyskytuje po celém světě, a přesto ho neuvidíte. Tím zvířetem je bájný pták Fénix. Legendy o něm kolují opravdu všude.

o   První zmínky pocházejí už ze starého Egypta a jsou staré čtyři tisíce let.
V tamní kultuře vypadal jako volavka,která v určité době přilétá do chrámu slunečního boha Re. Tam shoří a z ohně se opět narodí.
o   To, že se vyskytuje i v Řecku, by bylo celkem logické. Egyptská a řecká kultura byla v mnohém provázána. Jen Fénixovi ten konec Řekové trochu zpříjemnili. Tady umírá ve vonných látkách. A jeho podoba má více společného s orlem.

V obou zemích je ozdoben zlatými a purpurovými pery.

Z Egypta až do Japonska

Historikům a ani lovcům záhad není jasné, jak se Fénix dostal i do jiných, vzdálených kultur. Svého bájného ptáka má i Japonsko a Čína. V Číně je jich dokonce více. Když přijde jejich čas, všichni se shromáždí a společně spáchají jakousi sebevraždu, aby se mohli znovu zrodit.

o   Kdo má rád ruské pohádky, jistě mu neušlo, že se v nich vyskytuje pták Ohnivák, který je považován právě za Fénixe.
o   Je s podivem, že se Fénix dostal až do Izraele.Tady je tak obrovský, že dokáže zastínit svými křídly i Slunce.

Ve všech kulturách a zemích se od sebe jednotliví Fénixové maličko odlišují. Jedno mají ale na celém světě společné. Doba, po kterou jsou na zemi, je přesně pět set let. Pak je nutná jejich kompletní obnova.

Je to pouze touha po nesmrtelnosti, co vedlo lidstvo, aby si tohoto ptáka vymyslelo, nebo je v tom něco docela jiného? Pokud existuje po celém světě, nemá nakonec reálný základ? Kdy se má tedy završit ta perioda, která se opakuje každých pět set let?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup