Dětská hračka

Který pak klučina by nestál tatínkovi za zády a bedlivě jej nepozoroval při nějaké činnosti. Zejména u pracovního stolu, kde otec něco opravoval, nebo přímo vyráběl. To je něco pro kluky. Tedy ty dospělejší. Hned by to chtěli zkusit také a už se hrnou do práce. Kolik konfliktních situací kolem toho vzniklo se snad ani nedá napsat. Výsledek se pak odvíjel podle toho, jak šla tatínkovi činnost od ruky a ve kterém stadiu rozdělaná práce byla. Takže otcové někdy umožnili svým synům, aby tu a onde poklepli kladívkem, tu a tam přitáhli šroubek, nebo vytáhli hřebík.
V nynější uspěchané době již asi otcové nemají tolik času, aby se svým dětem věnovali. U mnohých je přednější kariéra, popřípadě peníze. Ale naštěstí nejsou takoví všichni.
Dítě v převleku
Ten, kdo je rozumný, tak umožní svému dítěti rozvíjet to, co je u nich vlastně základní. Totiž napodobovat dospělé. Takže pokud táta něco dělá, nemusí se již zlobit, že mu synátor překáží, ale postaví jej k ponku také. Ne k tomu svému, ale k tomu, co mu zakoupil jako hračku pro ty menší děti. Oč jde?
V podstatě o malý dětský dřevěný ponk, který má nepřebernou zásobu možností pro dětské hry. Mimo jiné je zde imitace telefonu, jsou zde hodiny, a i šroubovat se tu samozřejmě dá.
Dítě objevuje svět techniky
Jak již výše zmíněno, hračka je určena pro ty menší děti, které se třeba teprve učí poznávat hodiny, učí se písmenka a chtějí se učit i něco nového. Část součástek pak klidně může fungovat jako hodně primitivní stavebnice, ze které jde něco málo postavit. Samozřejmě je zde i nezbytné kladívko a šroubovák. Klid tatínkové, vše je z kvalitního dřeva, žádný vážný úraz nehrozí. Nanejvýš tak klepnutí kladívkem do prstu, ale snad ani to ne, protože další součásti jsou tak veliké, že tam ten prst ani nechat nejde.
Uvedená hračka dítě zcela jistě zabaví na delší čas, zvláště přihodí-li tam otec nějaký opracovaný kus dřeva. Takže nakonec budou spokojeni oba dva.