Mějte krásné prádlo i bez speciálních přípravků!

Opravdu na každé praní můžeme sehnat jiný prostředek. Na bílé prádlo, na barevné, na černé, na vlnu, na příliš špinavé prádlo, na ručníky i na ložní prádlo. Prostě v dnešní době seženeme prakticky cokoli na cokoli.
Lze však krásně voňavého a čistého prádla dosáhnout i bez použití drahých komerčních prostředků?
Běžně se v domácnosti nachází takové produkty a suroviny, které můžeme na praní používat a možná to ani netušíme.
bílé ložní prádlo
•        Citron a jedlá soda
Zázrak na bílé prádlo je kombinace citronu s jedlou sodou. Stačí smíchat vymačkanou šťávu z jednoho citronu spolu s pytlíkem jedlé sody, přidat trochu teplé vody, zamíchat a do roztoku přidat bílé prádlo. Hodinka stačí, aby prádlo bylo krásně vybělené. Pokud chcete totálně vybělenou bílou, nechtě prádlo namočené v roztoku přes noc. Pak samozřejmě dejte prát. Uvidíte, že budete mile překvapeni výsledkem.
•        Ocet
Kdo ještě neví, že ocet je úžasným pomocníkem v domácnosti, o hodně přišel. I na praní jej využijete. Pokud i vy máte na svršcích nevzhledné žluté stopy v oblasti podpaží, určitě vyzkoušejte ocet. Nechte odmočit uvedené oblečení v octové vodě. Ocet si s agresivním potem hravě poradí a až prádlo po odmáčení klasicky vyperete, uvidíte, že jste o životě ještě něco nevěděli, pakliže jste nikdy do této doby ocet za tímto účelem nepoužili. Mimochodem, pokud nechcete přijít o černou barvu na oděvech, přidávejte do praní ocet, ten totiž černou barvu krásně udrží tam, kde má být a vaše oblečení tak nebude šednout.
inkoustová skvrna
•        Lak na vlasy
Možná si teď myslíte, že lak na vlasy nemůže mít při praní žádný význam, ale opak je pravdou. Pokud máte doma i vy školáka, určitě tuto vychytávku oceníte. Na skvrny od propisek či inkoustových per nastříkejte úplně obyčejný lak na vlasy. Nechte alespoň pět minut působit a následně nastříkejte vlak na vlasy na dané místo znovu. Po dalších deseti minutách můžete dát prádlo klasicky prát. Jestli fleky nezmizí, budeme velmi udivení. Úspěch je zaručen.