Mějte krásné prádlo i bez speciálních přípravků!

Opravdu na každé praní můžeme sehnat jiný prostředek. Na bílé prádlo, na barevné, na černé, na vlnu, na příliš špinavé prádlo, na ručníky i na ložní prádlo. Prostě v dnešní době seženeme prakticky cokoli na cokoli.
Lze však krásně voňavého a čistého prádla dosáhnout i bez použití drahých komerčních prostředků?
Běžně se v domácnosti nachází takové produkty a suroviny, které můžeme na praní používat a možná to ani netušíme.
bílé ložní prádlo
•        Citron a jedlá soda
Zázrak na bílé prádlo je kombinace citronu s jedlou sodou. Stačí smíchat vymačkanou šťávu z jednoho citronu spolu s pytlíkem jedlé sody, přidat trochu teplé vody, zamíchat a do roztoku přidat bílé prádlo. Hodinka stačí, aby prádlo bylo krásně vybělené. Pokud chcete totálně vybělenou bílou, nechtě prádlo namočené v roztoku přes noc. Pak samozřejmě dejte prát. Uvidíte, že budete mile překvapeni výsledkem.
•        Ocet
Kdo ještě neví, že ocet je úžasným pomocníkem v domácnosti, o hodně přišel. I na praní jej využijete. Pokud i vy máte na svršcích nevzhledné žluté stopy v oblasti podpaží, určitě vyzkoušejte ocet. Nechte odmočit uvedené oblečení v octové vodě. Ocet si s agresivním potem hravě poradí a až prádlo po odmáčení klasicky vyperete, uvidíte, že jste o životě ještě něco nevěděli, pakliže jste nikdy do této doby ocet za tímto účelem nepoužili. Mimochodem, pokud nechcete přijít o černou barvu na oděvech, přidávejte do praní ocet, ten totiž černou barvu krásně udrží tam, kde má být a vaše oblečení tak nebude šednout.
inkoustová skvrna
•        Lak na vlasy
Možná si teď myslíte, že lak na vlasy nemůže mít při praní žádný význam, ale opak je pravdou. Pokud máte doma i vy školáka, určitě tuto vychytávku oceníte. Na skvrny od propisek či inkoustových per nastříkejte úplně obyčejný lak na vlasy. Nechte alespoň pět minut působit a následně nastříkejte vlak na vlasy na dané místo znovu. Po dalších deseti minutách můžete dát prádlo klasicky prát. Jestli fleky nezmizí, budeme velmi udivení. Úspěch je zaručen.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup