Baví vás mýt nádobí?

Lidé by se měli chovat jako lidé, nikoliv jako zvířata. A to při nejrůznějších příležitostech, mezi něž nesporně patří i stolování. Ano, i při jídle by si měli příslušníci lidského druhu počínat odpovídajícím způsobem, neměli by jen tak držet něco v hrsti a ukusovat z toho, o horším počínání si už ani nemluvě.
A tak lidé obvykle používají při jídle příbory a nádobí. To už se dávno vžilo a nepřipadá nám na tom nic divného. Ovšem současná generace už to dotáhla ještě dál než generace předcházející. A tak dnes neznáme jen nádobí klasické, takové, z jakého jedli už naši předkové, ale i jeho jednorázové varianty. A je nasnadě, že všechno má svá pozitiva i negativa.

135-1_ggj

Když používáme běžné nádobí, stolujeme sice na vyšší úrovni než v případě nádobí jednorázového, jenže abychom tak mohli činit, musíme obvykle nakonec takové nádobí i náležitě mýt, abychom ho měli pro příští jídlo dokonale připravené. A není mnoho našinců, kteří by takové nádobí myli rádi.
Ti, kdo sázejí na jednorázové typy nádobí, jsou pochopitelně takového mytí ušetřeni a lze jim v tomto ohledu závidět. Jenže je tu také odvrácená strana, a to skutečnost, že z používání jednorázového nádobí obvykle vzniká značné množství odpadu, který, jak známo, není rozhodně žádoucí. Život na skládkách by nebyl nikomu milý, jenže kolik jenom podobných poházených odpadků nalezneme všude možně! Není to hezký pohled, a i příroda trpí.

102_rrrzgfg

Ale jsou i dokonalé typy takového jednorázového nádobí, jimiž je jedlé nádobí. Toto se pochopitelně rovněž použije jen jednou bez nutnosti ho následně mýt, jenže tím jeho přednosti nekončí. Skvělé je tu i to, že se takové nádobí nevyhazuje, ale rovnou konzumuje spolu s tím, co na něm člověk má.
Určitě nalezneme v sortimentu jedlé nádobí výhodné sady, nejenom nějaké ty jedlé talíře, a tak můžeme uspokojit svou touhu po nádobí klidně i na nějaké párty či při pikniku. Stačí si něco takového nakoupit v e-shopu a můžeme jíst jako lidé, aniž bychom po sobě něco myli nebo zaneřádili krajinu.