Začátek podnikání

Při správném plánu a nápadu se i z Vás může stát spěšný podnikatel, který si vydělává slušné částky. Ale je k tomu potřeba pár základních věcí, bez kterých se určitě neobejdete. Na podnikání musíte mít čas, jestli si myslíte, že zbohatnete během týdne za nic nedělání, tak se opravdu mýlíte.

plnění snů

Živnostenský list

Někdy potřeba není, ale většinou ano. Tento list z Vás dělá OSVČ neboli osobu samostatně výdělečně činnou. Lidé, kteří podnikají na svou živnost můžou být například řemeslníci, výtvarníci nebo truhláři. Můžeme ho získat na živnostenském úřadě, který může být v jakémkoliv městě ČR, protože zde místo trvalého bydliště nehraje roli. Nesmíte sebou zapomenout vzít občanský průkaz peníze na správní poplatek (1000 Kč) a čísla živností, které chcete. Sebou se brával výpis trestního rejstříku, což už v současnosti naštěstí neplatí. Nejdříve se ale zamyslete, jakou živnost chcete vlastně vykonávat, proto je dobře si prostudovat živnostenský zákon. První živnost stojí vždy 1000 Kč a každá další 500 Kč. V živnostenském listu můžete mít klidně několik živností a nejen jednu. Navíc musíte mít čistý trestní rejstřík, svéprávnost a mít minimálně 18 let. Existuje i výjimka, že můžete podnikat pod 18 let, ale zde je to složitější, protože to musí schválit soud. Takže pokud jste mladiství a nevytvořili jste například počítačovou hru, která vydělá statisíce korun, tak nemá cenu se pokoušet získat živnostenské oprávnění.
ruce kolegů

V čem vlastně podnikat?

V tomto článku se bavíme o podnikání jednotlivce, takže si musíte velice pečlivě promyslet, jak a v čem chcete podnikat. Ze začátku je potřeba mít finanční zásoby. Samozřejmě záleží na oboru. Třeba malíř obrazů koupí několik výtvarných potřeb a může klidně začít vydělávat malováním doma a postupně se vypracovat. Ale takový truhlář potřebuje do začátku celkem dost peněz, protože bude potřebovat dílnu s nářadím, auto a několik dalších věcí, které nejsou opravdu za hubičku. Jednu dobu letělo vyrábět marmelády a džemy z čerstvého ovoce a následně ho prodávat, bohužel s tím už dneska moc nepochodíte. Základem úspěchu je vymyslet něco nové a inovativní, co ještě nikdo nevymyslel, ale zároveň aby to dávalo smysl. Tak si můžete přijít na slušný obrat a vypracovat se někam dál. I již na zajetých oborech se dá dobře podnikat, pokud se v něčem vyznáte a baví Vás to. Vše je jen na vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup