Vzhůru do bazénu! Jak se o něj starat a bez čeho se neobejdete?

Letní teploty a sluníčko lákají ven a hlavně do bazénu. Mít doma na zahradě svůj vlastní bazén to je sen snad každého z nás. Udržet bazén v chodu chce ale čas.

Vzhůru do bazénu! Jak se o něj starat a bez čeho se neobejdete?

Mít svůj vlastní bazén je obrovská výhoda a v letních měsících by to bez koupání snad ani nešlo. Jenže postarat se o bazén není žádná legrace, zvláště pak pokud s tím nemáte zatím žádné zkušenosti. Kromě bazénu plného vody je totiž zapotřebí vybavit se i ostatním příslušenstvím a na nic nezapomenout. Bez čeho se neobejdete, abyste svůj bazén udrželi v chodu a voda v něm byla vždy dokonale čistá?

the-sea-pool-1240220

Už to máte?

Když už máme bazén plný vody, zbývá se o ni také dobře postarat. Voda se musí pravidelně čistit, k tomu nám pomáhají nejen filtry ale také bazénová chemie. U větších bazénů je nutností také bazénový vysavač či solární ohřev vody. Další drobnosti jako jsou hadice, teploměr či papírky na měření pH jsou také velmi důležité, věcí, které jsou k bezproblémovému chodu bazénu zapotřebí je celá řada. Máte pocit, že jsme ještě na něco zapomněli? Tak to máte správný pocit, důležité jsou totiž také bazénové schůdky Chlorito. Bez nich se vám do bazénu jen těžko půjde dobře.

Jak vybírat bazénové schůdky

Výběr schůdků do bazénu určitě nepodceňujte, jde totiž o velmi důležitou součást každého bazénu. Musí být za každých okolností robustní, pevné, mít i protiskluzové prvky a co nejširší schodnice, po kterých se do bazénu i z něj budete dostávat. Pokud máte doma menší děti, je velmi důležité, aby byly schůdky hodně pevné a se zábradlím. O bezpečí jde v tomto případě především, tak na to myslete.

spa-pool-1233653

Schůdky nám usnadňují vstup do bazénu a také výstup z vody a myslete na to, že z vody půjdete mokří a tak je snadné po schůdkách uklouznout. Pokud máte bazén v zemi, pouvažujte o zabudovaném schodišti, které je ještě pohodlnější a bezpečnější. Schůdky vždy vybírejte podle velikosti samotného bazénu, tak aby nezasahovaly příliš do plochy, která je určena je koupání.

Užijte si léto u bazénu v pohodě a bez větších starostí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup