Kde nalezneme schodiště nerezová

Je poměrně dost věcí, které používáme dnes a denně, aniž bychom jim věnovali nějakou pozornost. Příkladem mohou být i schody. Pokud zrovna nemáme pohybové obtíže, nebo zrovna nestoupáme například na rozhlednu, pak naši pozornost příliš nestrhávají.

A to je škoda, protože se stačí jen podívat, kolik je nejrůznějších variant. Máme klasické, jezdící, točité, a spoustu dalších. Stejně jako je mnoho různých tvarů a typů schodišť, je různý i materiál, ze kterého jsou vyrobena.

schodiste1

V současnosti je asi nejpoužívanějším, co se interiéru týče, beton. A není divu, má dostatečnou nosnost a je i dost pevný. Sice není až tak odolný vůči vnějším vlivům, ale to nevadí, neboť se jedná ve velké míře o schodiště vnitřní.

Avšak pokud jde o venkovní, je situace složitější. Zde je totiž potřeba nejen to, aby uneslo i tlustého člověka, který navíc nese těžký předmět, ale také aby odolalo vnějším vlivům. Mezi ně patří nejen déšť či sníh, ale také měnící se teploty v průběhu roku, s tím, že někdy se mění skutečně skokově. A materiál se s tím musí umět vyrovnat, aniž by ztratilo svou funkčnost.

Nesmíme totiž zapomenout, že nevhodný výběr materiálu by vystavil lidi značnému nebezpečí. Bylo by pak na majiteli schodiště, aby zraněným uhradil léčebné výlohy a další náklady, jako je například ušlý zisk v důsledku hospitalizace.

schodiste3

Co se tedy na jejich výrobu používá? Nejčastěji najdeme schodiště nerezová KMK design. Ta mají výše popsané vlastnosti a pro svůj úkol se poměrně dobře hodí. Najdeme je prakticky všude, kde je nutné nainstalovat schody venku a kde nelze z nějakého důvodu použít kámen. Obvykle to je po obvodu budov, koneckonců všichni známe požární schodiště z amerických filmů.

Nelze však říci, že nemají žádné nevýhody. Jejich hladký povrch se může proměnit v až smrtící past, a to konkrétně v zimě. Pokud se na nich utvoří ledová vrstva, pak se stávají nebezpečnými. I to je důvod, proč jsou tyto schody zdrsněné a s otvory.

Přes tuto nevýhodu se jedná o materiál, který rozhodně stojí za to využívat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup