Juta, přírodní materiál, který využijete nejen k dekoraci, ale i k další tvorbě

Přírodní materiály jsou v posledních letech v kurzu a jinak tomu není ani v případě juty. Možnosti jejího využití jsou nepřeberné. Ideálně poslouží k dekoračním účelům či výrobě dalších produktů. Použití tohoto materiálu má řadu výhod a zároveň se jedná i o ekologický produkt. Mnohdy bývá velmi podceňována, ale pokud s ní umíme pracovat je možné vytvořit jedinečné produkty i dekorace. Jutu lze pořídit v mnoha provedeních, a to především v metráži, ale i v malých rolích, stuhách či motouzech. Nalezneme ji v nejrůznějších rozměrech. Lze si vybrat takový produkt, který bude nejvhodnější pro vaše potřeby. Má přirozeně hnědou barvu, ale díky jejímu přírodnímu složení je možné ji velmi snadno obarvit. V obchodech tak narazíte i na barevné verze tohoto oblíbeného materiálu.

Přírodní tkanina juta

Juta a její nepřeberné možnosti využití

Jutu si mnoho z nás představí především v podobě obalových materiálů, a to především pytlů, vaků a dalších. Její využití je však mnohem širší. Výhodou této tkaniny je fakt, že je možné ji využít v interiéru i exteriéru. Své využití nalezne při výrobě všeho druhu. Velmi žádaná je v posledních letech i při výrobě dekorací. Juta je 100% přírodní materiál, což v praxi znamená, že je dobře rozložitelná a recyklovatelná. Jedná se tedy o udržitelný materiál, který nezatěžuje životní prostředí, ale přitom má jedinečné vlastnosti. Je velmi odolná a trvanlivá, díky čemuž je možné ji využít nejen v interiéru, ale rovněž i v exteriéru.

Dekorace z juty

Z juty lze vytvořit vkusné dekorace i ochranné prvky

Juta se hodí prakticky do každého interiéru. Je decentní, ale při vhodné kombinaci s dalšími materiály či výrobky může skutečně vyniknout a upoutat na sebe pozornost. V podobě stuh či motouzů ji lze použít k další výrobě dekorací. Oceníte ji i při nejrůznějších výzdobách. V exteriéru lze jutu využít například k ochraně stromů či keřů. Rostliny dokáže ochránit jednak před mrazem, ale například i při přepravě. Osvědčila se i jako vhodný materiál pro skladování potravin, nejčastěji pak ovoce či zeleniny.