Balíte si na dovolenou všechno?

Dovolená pro spoustu lidí znamená klid a odpočinek, nicméně i dovolená se může proměnit v nepříjemný zážitek pro všechny zúčastněné. Stačí zapomenout na jednu zdánlivě nedůležitou věc, a máte o zábavu postaráno. Řeč je o vaší cestovní výbavě. Už jako malí jsme jezdili na školy v přírodě a různé tábory, kam jsme si museli zabalit tašku. Tehdy na nás dohlíželi rodiče, abychom nic důležitého nezapomněli doma.

palmy a pláž

Doba pokročila, karta se obrátila, a těmi zodpovědnými musíme být my. Jenže i dospělí lidé jsou jen lidé a často zapomínají. Pamatujete, jak nám rodiče psali seznam věcí?
Není úplně od věci v tomto zvyku pokračovat. Máte na očích všechno, co jste zabalili, a snadno tak přijdete na to, co vám ještě chybí zabalit. Možná si říkáte, že je to hloupost, ale i na nákup většina z nás vyráží se seznamem.
Tip: co můžete postrádat delší dobu, to si zabalte hned, předejdete tak tomu, že věc někde zapomenete.

Někdo balí průběžně, někdo to nechává na poslední chvíli. A právě druhá skupina lidí může na dovolené zažít nepříjemné chvilky když zjistí, že u sebe nemají například tašku s hygienou. Dá se to sice asi téměř vědu vyřešit poměrně hned, ale bude vás to stát zbytečné peníze navíc a taky nějaký ten čas.

lékárenská vitrína

Co je ale nejdůležitější, je mít s sebou léky, a to nejen ty, které někdo z vaší výpravy užívá pravidelně. Je potřeba důsledně a velmi pečlivě dbát na to, abyste s sebou měli aspoň západní lékárničku, nechcete přece trávit dovolenou po nemocnicích, leckde pochybné kvality.
Mějte s sebou malé nůžky, náplasti, obvaz, vatu, desinfekci, prášky na bolest, něco na případnou teplotu, léky na zažívací potíže i kapky do očí, případně něco na popáleniny. Vždy probere cestovní lékárničku s ostatními, abyste na nic nezapomněli.

Nepodceňujte lékárničku na dovolenou, může vám pomoct a usnadnit pobyt v v tuzemsku i v zahraničí.