Jaké zvířátko pořídit vašim ratolestem

Křečka – křečků existuje několik druhů, velmi oblíbení jsou zejména křečci džungarští a zlatí. Pro děti je to ideální zvířátko, protože při opatrném zacházení není nebezpečné, nekouše a není agresivní. Zároveň toho příliš mnoho nevyžaduje, vystačíte s obyčejným malým akváriem, vystýlka může být z bezprašných hoblin a krmivo zakoupíte v mnoha obchodech a zároveň není drahé. Jako zdroj vody může být keramická miska nebo kvalitní skleněná napáječka, která neprotéká.

krásné morče

Exotické ptactvo – chov ptáčků v kleci rovněž nevyžaduje žádné zvláštní nároky, dětem můžete pořídit buď zebřičky a chůvičky anebo andulky. Ptáci chovaní v zajetí toho mnoho nepotřebují, i když jim samozřejmě více vyhovuje větší voliéra, než malá klec. Jistou možností je ptáčky pouštět z klece, pokud jsou ochočení, a místnost je zabezpečena proti jejich úniku.

zebřička v přírodě

Morčata a králíka – králík vyžaduje poněkud více prostoru a občas by se měl po bytě nebo venku volně proběhnout, ale jinak je to zvířátko nenáročné, stejně jako jsou morčata. Obojí budete krmit převážně senem a doplňujícími granulemi či zeleninou nebo vhodnými druhy ovoce. Zvláště morčata jsou velmi přítulná a rozhodně dětem neublíží. Můžete morčata i králíka chovat po celý rok při pokojové teplotě uvnitř bytu, ale jistou možností jsou i venkovní kotce.

morče na pařezu

Akvarijní rybky – vést děti k akvaristice je odvážný krok, ale setrváte-li ve svém snažení, budete překvapeni úžasnými výsledky. Je to zpočátku náročnější koníček na pořízení základního vybavení (osvětlení, nádrž, topné tělísko, filtrace a vzduchování, ryby, rostliny, substrát, dekorace, živiny pro rostliny), ale pak už jsou běžné provozní investice minimální. Akvárium hlavně nevyžaduje venčení, jako pejsci, nezapáchá, nikde na koberci se neobjevují loužičky ani výkaly a je to zároveň svět ticha. A je-li akvárium větších rozměrů a již dobře prorostlé rostlinami, je to lepší podívaná, než televize.