Aranžovací hmota pro Vaše dokonalé výtvory

Zatoužili jste si vytvořit nějakou krásnou věc s květin nebo z jiného materiálu? K tomu Vám může pomoci aranžovací hmota. O co se vlastně jedná?

Někdy snad každý jednou zatouží si doma vlastními sílami něco vymodelovat, předělat nebo vytvořit. Tomuto tvoření se anglicky říká, Do it yourself“ velmi známý zkratkou DIY v českém lehkém překladu, Udělej si sám“. I aranžování mezi tento druh tvoření patří. K tomu, aby aranžování vypadalo hezky se používá aranžovací hmota Lepaso.cz. Je nejvíce používána pro živé květiny, ale samozřejmě se dají použít při aranžování umělých i suchých květu, trav a dalších rostlin, bobulí, šišek, a tak můžeme ve výčtu pokračovat dále. Aranžovací hmotu lze také zakoupit pod názvem Florex. Jedná se o pěnovou hmotu, která má velmi dobrou stabilitu a drží aranžérií pohromadě.

SUCHÁ VAZBA

Jak se aranžovací hmota používá

Je jasné, že k aranžování, nicméně, aby plnila svou funkci je potřeba dostatečně naabsorbovat vodou, pokud chcete aranžovat živé květy. U suchých toto není potřeba. Pokud tedy chceme aranžovací hmotu použít pro živé květy je potřeba si připravit velkou nádobu, kterou naplníte vodou. Oranžovací hmotu do ní položíte a počkáte až se nasákne vodou a sama klesne na dno. Nemá se na ni tlačit ani ji potápět. Aranžovací hmoty se také od sebe liší barevně z důvodu jiných specifických vlastností. Zelená aranžovací hmota je vhodná pro živé rostliny. Pokud si pořídíte šedou měli byste ji využívat k aranžování sušených rostlin a v případě koupě barevné hmoty můžete ji využít k aranžování všech typů stonků.

květinářství

Kde pořídit aranžovací hmotu

Aranžovací hmotu určitě zakoupíte v jakémkoliv kvalitním květinářství, nebo také v potřebách pro kutily. Pokud rádi nakupujete přes internet a nechcete se nikde vláčet po obchodech stačí do vyhledávače zadat heslo aranžovací hmota a vyjede Vám spousta odkazů na různé e-shopy. Cena této hmoty se pohybuje od pár korun až po sto koruny. Po první použití je dobré vyzkoušet levnější formu a svou zručností zvyšovat i kvalitu aranžovací hmoty.