Jak vybrat vhodné plesové šaty?

Plesy jsou záležitost, kde se každá žena chce cítit jako princezna. Je to jedinečná příležitost, kdy si můžete obléct nejkrásnější šaty, zvolit slušivý účes, make-up a cítit se celý večer krásná.

Plesových šatů jsou na výběr tisíce. Jak mezi nimi najít ty správné?

Držte se svého stylu. Pokud máte svůj vyhraněný styl, není nutné se kvůli jednomu večeru stůj co stůj snažit obléci něco, co vám možná sluší, jak vám tvrdí okolí, ale zdaleka to není váš styl. Právě proto, že je dnes šatů tolik, máte výhody, že máte hodně z čeho vybírat a dnes se šaty dělají opravdu ve všech stylech.

šaty

Dále vezměte v úvahu, o jaký typ plesu jde. Pokud jdete na ples v opeře, určitě nezvolíte jednoduché šaty na ramínka s délkou nad kolena. Naopak na malém vesnickém plese by se bohatá róba s nadýchanou sukní a vlečkou vyjímala až směšně. Snažte se proto výběr šatů přizpůsobit i formální náročnosti akce.

Ovšem ať už jde o jakýkoliv ples, měly byste dodržovat jistý dress code. Rozhodně byste měla zapomenout na příliš krátké šaty, které sahají například do půlky stehen. Takové jsou na formální událost nevhodné. Žena by rovněž měla mít vždy k šatům punčocháče. Boty zvolte raději s uzavřenou špičkou.

Zvolte takové šaty, aby lichotili vaší postavě. Zakryjte své nedostatky, a naopak zdůrazněte své přednosti. Plnoštíhlým postavám budou slušet splývavé šaty či šaty s áčkovou sukní. Dívky s širšími boky taktéž mohou zvolit šaty s áčkovou sukní, stejně jako ženy s širokými rameny.

šaty

A kde si šaty vybrat? Můžete si je objednat na internetu, ale to nedoporučujeme. Šaty je nejlepší si předem vyzkoušet. V opačném případě by na vás mohlo čekat nepříjemné překvapení a spousta úprav. Další možností je nechat si ušít šaty přesně na míru, ale to bývá dosti drahé, stejně jako zakoupení plesových šatů ze salónu. Pokud chodíte na plesy jen příležitostně, či ráda střídáte modely, zvolte spíše vypůjčení šatů. Jste-li z hlavního města či okolí, podívejte se na půjčovnu plesových šatů Praha.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup