Věci, díky kterým možná nehubnete

Hubnutí je náročné zejména psychicky. Pokud si ho člověk nenastaví správně, je možné, že brzy celý tento proces vzdá, jelikož pro něj bude až příliš těžké mít tak pevnou vůli, aby vydržel. Hubnutí ale neznamená hladovění ani neustálé odpírání si úplně všeho, na co máte chuť. Hubnutí by mělo být o vyrovnaném příjmu a určitém balancu. Do hubnutí vás také motivuje, pokud vidíte nějaké pokroky. Pokud se dlouhodobě snažíte, a žádné pokroky nevidíte, je docela pravděpodobné, že ztratíte motivaci pokračovat. Protože proč se dál snažit, když se nic nemění. Pojďme se ale podívat na několik věcí, které mohou být příčinou toho, že se vám nedaří hubnout.

káva

Sladká káva

Abychom si to uvedli na pravou míru, káva při hubnutí není špatná. Naopak, káva a hubnutí jdou prokazatelně dohromady. Řeč je ale o kávách, které jsou možná dobré a vypadají dobře na fotce na Instagramu, ale kaloricky je to pro vás docela nálož. Takže sladká káva, kde je minimum samotné kávy, za to spoustu plnotučného mléko, šlehačka, nějaký ten posyp, a ještě sladký sirup…takovou kávu neberte jako nápoj, ale jako dezert, který si vychutnáte jednou za čas.

Příliš mnoho ovoce

Ovoce má nezastupitelné místo ve vašem jídelníčku. Neměli byste ho určitě vyřazovat ani se snažit něčím nahradit. Má totiž spoustu vitamínů a minerálů, které jsou pro naše tělo prospěšné. Co ale může stát za selháním vašeho hubnutí je to, pokud jíte ovoce až příliš. Ovoce sice je zdravé, ale také má v sobě dost přírodních cukrů. Především takové druhy jako jsou banány nebo hroznové víno. Omezte tedy ovoce na 1-2 kousky denně nebo si vybírejte varianty s méně kaloriemi, jako jsou maliny, jahody nebo borůvky.

ovoce

Sladkosti bez cukru

V rámci toho, jak se naše populace snaží hubnout, si spoustu výrobců připravilo sladkosti, které ale neobsahují cukr. Stejně tak tomu udělali se sladkými nápoji. Ale jsou pro vás tyto věci bez cukru opravdu lepší? Většinou je cukr nahrazený sladidly, s kterými byste to neměli přehánět. Některé vás mohou nadýmat, nebo vám ve větším množství způsobit nevolnost. Takové sladkosti navíc běžně obsahují vysoké procento tuku, takže sladkost není o nic méně kaloričtější než varianta s cukrem.