Ořechy jsou velmi zdravé

Především se dá říci, že žijeme v době, kdy jsou vcelku tyto plody dobře dostupné po celý rok. Samozřejmě výrobci nám nabízí jejich různé zpracování. A to jak v natural podobě, tak solené, pražené, ochucené pálivým kořením nebo obalované v různém těstíčku. Skutečně možností je hodně, ale pokud chceme přece jenom prospět svému zdraví, tak bychom měli vyhledávat pouze přírodní verzi, kde jdou zachovány všechny zdraví prospěšné látky, které snad ani jinde nenalezneme. Také nemusíme konzumovat velké množství, ale postačí například hrstka mixovaných plodů. Navíc jsou velmi vhodnou pochoutkou, která se dá v rozumné míře zařadit do dietních programů. Přitom to bude zároveň velký benefit i po zdravotní stránce.

kešu a ořechy

Každý ořech má svoje přednosti

Díky tomu, že skutečně každý druh přináší jiné bonusy po zdravotní stránce, tak se doporučuje mix a samozřejmě tělo si vezme přesně to, co je potřeba. Ale kdybychom se zaměřili na jednotlivé druhy, tak nás může překvapit kešu. V první řadě to ani není ořech, jak jsme zvyklí od ostatních ořechových plodů, ale pouze jedlá nažka, která se nachází v plodu, kterému se říká kešu jablko. Jinak jeho zázemím je strom Ledvinovník západní. Díky tomu možná oříšky vypadají jako ledvinky. Ale abychom se vrátili zpět k jejich přednostem, tak obsahují podstatně méně tuku, než jejich kolegové. Což je příznivá zpráva pro ty, co redukují svoji hmotnost. Málo kalorií ovšem tak trochu kompenzuje větší množství sacharidů, což zase není moc dobrá zpráva například pro diabetiky.

kešu strom

Kešu a pozitivní vliv na zdraví

Kdo ovšem nemá problémy s jejich konzumací, tak si je klidně může dopřát. Jejich konzumace prospěje jedině zdraví a tak není od věci pouvažovat o větším a výhodnějším balení, kdy se rozhodně kešu 1kg https://www.nakliceno.cz/kesu/kesu-orechy-bio-1000g/ doma neztratí. Pokud ho tedy nesmíme. Jinak nám pomohou bojovat proti únavě, vyčerpanosti, mají pozitivní vliv na nervovou soustavu, ale i zrak a pozitivně ovlivňují naši paměť. Jako ostatní se samozřejmě přidávají k boji proti vysoké hladině LDL cholesterolu v krvi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup