Když se dítě chystá na oslavy narozenin…

Jestliže se vaše dítě chystá na oslavu narozenin své kamarádce nebo svému kamarádovi, rozhodně byste neměli do příprav vašemu dítěti jakkoliv zasahovat, protože by z toho jistě nemělo radost. Bohužel se stává, že když se dítě rozhodne přijmout pozvání na oslavu narozenin, najdou se rodiče, kteří budou danému dítěti mluvit do toho, co mají oslavenci koupit, co by si měli a co neměli obléct apod. Pokud dané dítě svému kamarádovi nebo kamarádce něco kupuje z vlastních peněz, rodič by neměl mluvit do toho, co by dané dítě mělo kupovat.

elegantní dárky

Je možné, že dané dítě přesně ví, co jeho kamarád nebo kamarádka chce a tak už má dávno vhodný dárek vymyšleno. Rozhodně takové dítě nepotěší, pokud bude rodič do všeho mluvit. Mnoho rodičů si ani neuvědomuje, že danému dítěti už není pět, aby neustále potřebovalo radu od svého rodiče. Nejvíce začne něco takového obtěžovat člověka, kterému už je okolo 15 let, protože v tomto věku už má dané dítě na svět zcela jiný pohled, než mělo jako dítě a tak je pochopitelné, že nebude nadšené, pokud mu bude rodič do všeho mluvit.

pěkná prskavka

 Je pochopitelné, že rodič chce, aby byl spokojený jak oslavenec, tak i dané dítě, ale věřte, že když budete vašemu dítěti neustále do něčeho mluvit, rozhodně z toho nebude mít radost. Mohlo by to na konec dopadnout tak, že vás dané dítě bude pokaždé, co na něj budete mluvit, ignorovat, protože nebude mít chuť vás ani poslouchat. Takhle daleko by to nemělo nikdy dojít, ale takové situace se stávají. Rodiče by si měli uvědomit, že když má dítě okolo 15 let, už to opravdu není o tom, že by potřebovalo vodit za ručičku a že je potřeba, abyste danému dítěti říkali, co má nebo nemá kupovat své kamarádce nebo kamarádovi. Kdyby dané dítě chtělo vaší radu, určitě by se vás zeptalo, ale pokud o to nestojí, nechejte si své rady raději pro sebe. Uděláte tím lépe a nenarušíte tak vztah s vaším dítětem.