Je zdravé stravování drahé?

Stále v mnoha lidech převládá představa, že zdravá strava je nejen nepoživatelná, ale také hodně drahá. Proto se mnozí z nás o tento styl života ani nepokusí. Ale opak je pravdou. Tato strava dokáže být jak chutná tak také cenově dostupná. A v čem je ten fígl? Je potřeba si to správně naplánovat a zjistit jakou máte energetické potřeby. A pokud budete ještě kupovat výrobky v akci, ušetříte mnohem a mnohem více. Je potřeba začít na d jídelníčkem přemýšlet jaké potraviny k tomu potřebujete.
zeleninové šťávy.jpg
Proto se nejprve zamyslete nad dosavadním jídelníčkem plného sušenek, smaženého masa, hranolek a tatarek. Vysazením těchto potravin nejen prospějete svému tělu, ale také ušetříte. Samozřejmě máte možnost nakupovat v BIO kvalitě. Ale poté se opravdu připravte na vítr ve Vaší peněžence. A ne vždy je tento produkt opravdu tak kvalitní jak je uváděno. Ušetřit můžete také na pití, kdy vysadíte nezdravé limonády a nahradíte je bylinkovými čaji, které si můžete uvařit sami doma. Anebo třeba neslazenou vodou nebo ovocnými nebo zeleninovými šťávy, které si také můžete udělat doma.
candát filet.jpg

Může nákup zdravé výživy ovlivnit rodinný rozpočet?


Ano, může. Pokud budete zdravou stravu kupovat pouze v obchodech, určitě se Vám to prodraží. Na rozrůstající se trend zdravého stravování zareagovaly jak hypermarkety, supermarkety tak i menší obchůdky a nějaké ty výrobky nabízejí ve své nabídce. I tak jsou srovnatelné výrazně dražší než klasické potraviny. Dále samozřejmě vše koupíte ve specializovaných obchodech., Zde, ale můžete sáček zdravých těstovin stát i 80 korun. Proto sledujte ceny a nakupujte ve slevách a jiných výhodných akcích. Opravdu je potřeba si uvědomit co máte možnost si vypěstovat a vytvořit doma a co je potřeba koupit. Zdravě se dá totiž žít i levněji. A Vás to nezruinuje a ještě Vás to bude bavit. Na internetu najdete totiž spousty zdravých kuchařek, kdy jídlo vypadá a chutná opravdu luxusně.