Jak přepravovat domácí mazlíčky v autě?

Zjednodušit složitý proces přemísťování svého mazlíčka lze mnohými způsoby. Ačkoli automobil pro něho obvykle nepředstavuje příliš komfortní prostředí, všemožnými prostředky se dá prostor uzpůsobit k dosažení ideálního výsledku pro obě strany, tedy jak pro malého společníka, tak Vás samotné. Jak ale na to? Na co se vez váhání zaměřit?kočka za oknem.jpg

Vždy mějte při ruce dobrotu pro neposedu. Aby vydržel transport v klidu za jakýchkoliv podmínek, potrava představuje snadnou výpomoc. Volte z dlouhotrvajících potravin, které budete uvnitř skladovat, nebo nejlépe pokaždé sáhněte po doma připravených kouscích, jež snadno rozbalíte v případě nutnosti. Jestliže není ve Vašich kompetencích mít při ruce laskominu, alespoň drobná hračka nezruinuje volné místo a potěší, přičemž i pomůže se odreagovat.

Neopomínejte opatrnost a vyhněte se prudkým zatáčkám. Pochopitelně dopravní prostředek není pro zvíře přirozeným prostředím a potýká se s nepříjemnostmi, tudíž se pokusit vyhnout zbytečně rychlým manévrům, které mohou znamenat komplikace pro tvory, jež se zde nachází, se stává úplnou samozřejmostí. Pokuste se nespěchat a pokud se opravdu nelze vyhnout nežádoucímu spěchu, zredukujte nežádoucí pohyby volantu.

Zaměřte se i na bezpečnost – ta se totiž vždy vyskytuje na prvním místě. Chraňte své miláčky pomocí speciálních pásů, případně boxů či mříží, ve kterých ale nebudou po celou dobu pociťovat utrpení. Pokaždé se pokoušejte vymýtit rizika úrazu.

Ponechte malou bytost vzadu. Jakmile jej pustíte na přední sedadlo, může Vás rozptylovat její přítomnost, čímž riskujete přehlédnutí důležitého faktoru (přeběhnutí srnky přes cestu, zabrzdění vozu před vámi apod) na silnici, a tím poznamenat nejen svůj život navždy.pes v autě.jpg

Především za horkého letního počasí se hůře dýchá nejen lidské rase, ale i té zvířecí. Zapnutí ventilátoru, pootevření okénka či klimatizace pomůže vyrovnat se s takovými záležitostmi.

V neposlední řadě se pokuste nenechávat svého mazlíčka o samotě, zatímco se vydáte daleko od vozu nebo jen do supermarketu. Ohrožujete tak jeho stav, proto jej raději ponechte v pohodlí domova či rukou blízkých.