Houby mohou fungovat i jako lék

V dnešní přetechnizované době trpíme mnoha civilizačními chorobami, které nám život nejen ztrpčují, ale také zkracují. Dobrým lékem je například pravidelný pohyb, který prospívá zdraví velkou měrou a zároveň nic nestojí. Nazout si boty a vyběhnout do parku umí koneckonců každý. Ke zlepšení fyzického i duševního stavu však mohou přispět i bylinky a pro někoho možná trochu překvapivě i některé druhy hub. Ty se dají koupit běžně v obchodě či spíše na trhu, nebo si je můžete zajít nasbírat sami .

houba

Klouzky

Klouzky jsou velice chutnými houbami a hodí se jak do polévek, tak i do omáček. Je ale nutné je jíst s jinými typy hub nebo pouze v menším množství. V opačném případě totiž mohou přijít sice nepříliš vážné, ale i tak nepříjemné zažívací potíže. Jedná se o velice zdravé houby, které mohou pomoci zamezit nástupu mnoho typů rakovin, například prostaty nebo tlustého střeva.

babka

Lišky

V Česku se jedná o jednu z nejoblíbenějších hub. Hledat ji v lesích můžete už z kraje června až do konce roku. Lišek je mnoho druhů a všechny jsou do jisté míry léčivé, ovšem ne všechny jsou stejně účinné. Lišky obecné patří mezi druhy s největšími pozitivními účinky na lidské zdraví. Vzhledem k tomu, že jsou plné antioxidantů a protizánětlivých látek, je vhodné je konzumovat v případě zánětlivých projevů ve střevech. Vzhledem k její dobré chuti je možné je použít prakticky do jakéhokoliv jídla. Běžně se také lišky zavařují nebo nakládají do octových nálevů.

Jidášovo ucho

Další u nás velice známá houba. Je však oblíbená i v čínské kuchyni. Na rozdíl od jiných druhů, Jidášovo ucho je možné sbírat po celý rok. Stejně jako většina jedlých hub, i tuto je možné dát v podstatě do jakéhokoliv jídla. Dokáže obohatit omáčky i polévky a hodí se i jako samostatná příloha k masu. Pravidelná konzumace této houby dokáže omezit růst negativního cholesterolu a podpořit ten pozitivní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup