Fontána Di Trevibývá při návštěvě Říma prvním cílem. Památka je hojně navštěvována, takže vás k ní zavede proud turistů. Stala se světoznámou legendou, podle které si každý cizinec zajistí návrat do věčného města, pokud ochutná vodu z jejího pramene. Anebo vhodí-li do fontány minci. Což všichni návštěvníci dodržují. Fontána Di Trevi byla vybudována v roce 1735 a dodnes plní svoji funkci.
Pohled na Koloseum
Španělské schody, které jsou známé rovněž jako Andělské schody, patří mezi oblíbené zastávky při prohlídce města. Spadá mezi nejstarší schodiště svého druhu v Evropě. Za souhlasu papeže byly zbudovány v letech 1723 – 1726. Každoročně se na nich konají kulturní akce či módní přehlídky. Španělské schody jsou oblíbeným místem pro setkávání přátel a milenců.
Fontána Di Trevi
Koloseumje nejimpozantnější památkou Říma. Proto si jeho návštěvu určitě nenechejte ujít. Vyhraďte si na ni alespoň půlden. Stavební práce na výstavbě Kolosea byly započaty v roce 72 a v roce 80 bylo dostavěno. Ihned po otevření se v něm konaly inaugurační hry, které trvaly 100 dní. Koloseum pojalo až sedmdesát tisíc diváků. V současné době patří mezi nejnákladnější památku v celé Itálii.
Andělský mosttvoří spojnici obou břehu řeky Tibery. Umožňuje tak přechod z města Řím do Vatikánu. Most byl zbudován v roce 134. V roce 1667 byly zdi mostu nahrazeny balustrádou a ozdobeny deseti sochami andělů s pašijovými symboly. Ty z mostu učinily obdobu křížové cesty. První kroky po jeho zdolání vás zavedou do Andělského hradu, ve kterém je v současnosti muzeum, věnované historii budovy a města.
Vatikánvás přivítá velkolepým Svatopetrským náměstím, jehož rozloha ho řadí mezi největší v celé Evropě. Vznikl v roce 1929 a jeho území je z větší části obehnáno hradbou. Vatikán tvoří hlavně zahrady a kostely. Při jeho prohlídce je možné navštívit i světoznámou Sixtinskou kapli, kterou malbami vyzdobil známý malíř Michelangelo. Ve Vatikánu jsou k vidění tisíce historických uměleckých děl. Na jeho prohlídku si vyhraďte raději celý den.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup